top of page
  • Writer's pictureMr. Jopp Creative

Tartu Ülikool x Jopp // Jõululugu

Kust nüüd seda kõike alustada? Tartu Ülikooli jõuluvideo puhul on tegemist Joppi pikima projektiga, mille esimesed välgatused ja kaadrid pärinevad juba 2020. aasta lõpust. Kuna Tartu Ülikoolile oli selline videoloo jutustamise idee esmakordne, siis kinni ei olnud meil varasematest aastatest millestki haarata. Pead tööle, tundide viisi jõuluvideosid ette ning parimad mõtted paberile.

Keeruliseks tegi kogu selle projekti meie armas elupaik (loe: Eesti ilm). Seega oli õigete ilmade ja olude kokkulangemisel tuli takus, et saaksime valge maa kaadrisse ja aknatagused pimedaks.

Õnneks hellitas 2021. aasta meid lumega kuni märtsikuuni ning võidujooksu ajaga võitsime meie. Mõni päev enne täielikku sula ehitasime krõbeda külma kiuste uisuväljaku ning filmitud kõige olulisemad kaadrid, ilma milleta ei oleks projekt ka sel aastal ilmvalgust näinud.

Oktoobris jõuluroogade küpsetamine ja seebine võltslumi on vaid väike osa sellest suurest loost. Siiski õppisime me kõik selle aasta jooksul olulise tõe - kui pole olemas, siis tee ise. Olgu selleks isegi uisuväli tagaaias.

Kummardus Tartu Ülikoolile usalduse eest ning eriti suur tervitus Mirjamile, kellest on juba praegu sirgunud krapsakas ja tragi näitlejatirts.


Tänaseks päevaks on videolugu vaadatud kõikide Tartu Ülikooli sotsiaalmeediakanalite peale kokku üle 280 000 korra. Loodetavasti on kõik videot näinud silmapaarid meie ühise sõnumiga nõus, et jõulud on aeg perele.


Ole Sina ka vix ja viisakas - veeda pühad lähedastega!Jopp Creative:

Jan Henrik Pärnik

Kaarel Kõvatu

Ott Pluum

Produtsent: Jesper Roon

Muusika/helidisain: Uku Kalmus

Dekoraator: Brigita Rästas

BTS fotograaf: Merilin Kask

Dekoratsioonid: Piigade Peoagentuur

Osatäitjad:

Tõnu Tamm

Mirjam Peebo

Merle Viikmäe

Alvar Viikmäe

Hillar Käsper


Suur aitäh Tartu Ülikooli muuseum ja Tea Pärnik!

bottom of page